7/24 Hizmetinizdeyiz

Bağcılar/İstanbul

Güneşli Balance, Mahmutbey, Taşocağı Yolu 21/3, 34218

Mail

info@fertmuhendislik.com

vrf-klima-sistemleri-1

VRV Klima Sistemleri

VRV Klima Sistemleri dış üniteden, gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edildiği bir sistemdir. Gereken miktarda soğutucu akışkanı, doğru zamanda iç üniteye ulaştırarak ısıtma ve soğutma işlemini gerçekleştirmiş olur. VRV Sisteminde termostat tarafından kontrol edilen sistem ısıtma ve soğutma modları arasında bağımsız geçiş yapılmasını sağlar. VRV klima sistemi, inverter teknoloji ve değişken debisi sayesinde enerji tasarrufu sağlar. Günümüzde çok katlı yapılarda ve villalarda VRV Sistemi tercih edilmeye başlanmıştır.

vrv-klima-sistemleri

3 Borulu VRV Klima Sistemleri Nedir?

3 Borulu VRV sistemi sistemin iç mekanizmasını ifade eden 3 borulu tanımlaması, Isı Geri Kazanımlı ”Heat Recovery VRV Sistemi” olarak da adlandırılmaktadır. Çok katlı binalarda ve eş zamanlı ısıtma- soğutma talebi olan mahallerde kullanılan merkezî klima sistemidir. 3 borulu VRV sistemi aynı anda ısıtma/soğutma yapabilmesi, bu tip yapılarda oldukça avantaj sağlıyor. Çoğunlukla otel, fabrika, hastane, sağlık kuruluşları, sosyal mekânlar vb. toplu kullanıma açık mahallerde bu gereksinimler çok daha fazla olabilmektedir. Örneğin Otellerde; odalar ısıtılırken, gıda depoları ve mutfakların serin tutulması gerekiyor. Hastanelerde ise odalar ısıtılırken, ilaç depolarının soğuk tutulması gerekiyor. Tüm bu söz konusu ayrıklıklar, Isı Geri Kazanımlı VRV sistemi tarafından karşılanabiliyor.

VRV Nedir?

VRV kısaltması Variable Refrigerant Volume kelimelerinin baş harflerinden alır. Değişken debili soğutucu akışkan hacmi olarak da Türkçeye çevrilebilir.

VRF Sistemi Nedir?

VRF kısaltması ile Variable Refrigerant Flow kelimelerinin baş harflerinden alır. Değişken debili soğutucu akışkan sistemi olarak da Türkçeye çevrilebilir.

VRF Sistemi ile VRV Klima Sistemi Arasındaki Fark Nedir?

VRV klima sistemi ile VRF sistemi aslında aynı teknolojik sistemdir fakat farklı markalar tarafından kullanırlar. Örneğin Daikin VRV Klima sistemi olarak adlandırırken Mitsubishi VRF Klima sistemi olarak adlandırır.

VRV Kullanım Alanları

VRV sisteminin modelleri, binaların ısıtılması ve soğutulmasında faaliyet gösteren ve birtakım farklılıklar arz eden sistemleri ifade etmektedir. Her noktasında bağımsız kontrol istenen ve ısı yükleri tarafından güçlü bir sistem arayışı olan her yerde VRV Klima Sistemi kullanılmaktadır.

 • Ticarî alanlar
 • Sosyal tesisler
 • Oteller
 • Sağlık kuruluşları
 • Restoran ve lokantalar
 • Mağaza zincirleri
 • Eğitim binaları
 • Spor kompleksleri
 • Organizasyon alanları
 • Havaalanları
 • Lüks konutlar
 • Villalar
 • Plazalar
 • Alışveriş merkezleri

VRV Klima Sistemi Montajı

VRV klima sistemi iç ve dış üniteleri ile VRV sisteminin altyapı tesisatının doğru yapılmaması verimi düşürdüğünden zamanınıza ve bütçenize zararlı olacaktır. VRV klima sisteminde, performansını düşürmeyecek ve klimanızdan %100 verim almanızı sağlayacak VRV klima montajı hizmetimiz sayesinde bu durum artık sorun olmaktan çıkıyor. VRV Nedir? cevapladığımız yazımızda FERT Mühendislik olarak Daikin VRV fiyatı ve VRV klima sistemleri fiyatı veriyoruz. VRV Klima Fiyatları

Klimanın performans kaybı yaratmayacak doğru yere montajı için klima uzmanları, mühendisler ve gerekli montaj hizmetini veren VRV Klima ekibimiz, mekânınız için en ideal çözümleri sizlerle buluşturuyor. Mühendislerimiz ve teknisyenlerimiz mahalinize gelerek mekânın özelliklerine göre montaj yerini belirliyor. Uygun ve hızlı montajla VRV klima sistemlerinde işletmenize özel çözümler sunuluyor.

VRV Klima Sistemi Hakkında Teklif Almak için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

0552 824 69 40 – info@fertmuhendislik.com

Sohbete Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var ?
Merhaba size yardımcı olabilir miyiz ?