7/24 Hizmetinizdeyiz

Bağcılar/İstanbul

Güneşli Balance, Mahmutbey, Taşocağı Yolu 21/3, 34218

Mail

info@fertmuhendislik.com

villa-klima-sistemi

Villa Klima Sistemleri

Villa klima sistemlerinde VRF klima sistemi ve multi split klima sistemleri kullanılır.

VRF Villa Klima Sistemleri

VRF, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. Bir villada VRF sistemi, villanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutucu akışkanın akışını kontrol eder. VRF sistemi villanın dışında bulunan dış ünite ve villa içindeki yaşam alanlarını soğutmak ve/veya ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur. VRF sistemlerini klasik split klimalardan ayıran en büyük özelliği, değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu sağlayarak kullanıcıların konforunu en yüksek seviyede tutmasıdır. Villa VRF sistemi tam bağımsız kontrol imkânı sağlamaktadır.

Villalarda Kullanılan VRF Tipleri

Villalarda mimari, görsellik ve kullanıcı tercihleri son derece önemlidir. Bu sebepten dolayı çoğunlukla iç ünite görülmek istenmez. Villa VRF sistemlerinde çoğunlukla gizli tavan tipi iç üniteler kullanılır. Dar tavan boşluklarının olduğu yapılarda duvar tipi ve döşeme tipi üniteler de tercih edilir.

Villa sahiplerine maksimum konfor sunan düşük maliyetli, enerji tüketimi düşük Villa VRF sistemi Konutlara yönelik çözümlerimiz:

  • Klasik ısıtma sistemlerine kıyasla daha düşük CO2 emisyonları
  • Düşük sesli kompakt dış ünite tasarımı
  • 19 dBA’ya kadar sessiz iç üniteler
  • Döşeme tipi ünite, VRF sistemin verimiyle radyatör hissi sunar
  • Gizli tavan tipi, ünitelerin hiç fark edilmemesini sağlar
  • Aydınlatma elemanları, sensörler, dahil tüm mahallerin kontrolü için kullanıcı dostu, sezgisel dokunmatik kumanda
  • Bulut Hizmeti sayesinde birden fazla mahali bir merkezi konumdan yönetebilir ve kontrol edebilirsiniz.

villa-klima-sistemi-1

Multi Villa Klima Sistemleri

Multi klima olarak da adlandırılan Multi sistem, çoklu split anlamına gelmektedir. Split klimalarda olduğu gibi tek bir dış ünitesi bulunmaktadır. Buna karşılık birden fazla iç ünitenin tek bir dış üniteye bağlanabilme olanağı vardır. Böylece dış ünitelerin yerleştirilmesinden doğacak yer sıkıntısı veya binanın dış yüzeyinde oluşacak görüntü kirliliği önlenmektedir.

Her bir iç ünite birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebilmektedir. Multi sistem klimalarda, split klimalarda olduğu gibi duvar tipi, kaset tipi, kanallı tip, yer-tavan tipi gibi farklı iç ünite seçenekleri mevcuttur. Multi sistemler konutlarda, iş yerlerinde, okullarda, hastanelerde, mağazalarda, alışveriş merkezlerinde vb. mekanlarda kullanılmaktadır.

Villalarda VRF Sistem – Multi Sistem Farkı

En büyük farklardan biri multi sistemde dış üniteden her iç üniteye farklı bakır boru çekilmek zorundadır fakat VRF sistemde tek bir boru hattı üzerinden branşmanlar alınarak iç üniteye ulaşılır. Bu özellikten dolayı metrajın fazla olduğu villalarda VRF sistem kurulumu maliyet açısından daha uygun ve pratiktir. Büyük villalar için bir adet multi split dış ünitesi yeterli olmayabilir, fakat çoğunlukla bir adet VRF dış ünitesi yeterli olacaktır.

FERT Mühendislik ile Villa Klima Sistemleri Kurulumu

FERT Mühendislik olarak gelen keşif listesi ve bize ulaştırmış olduğunuz projeden sizlere villa klima sistemleri kurulumu fiyatı veriyoruz.

Anahtar teslim projelerde klima sistemi kullanılarak sistemi sizin için en başından tasarlayarak proje, uygulama ve montaj hizmetini iş sonlanana kadar size destek oluyoruz.

 Villa Klima Sistemi Hakkında Teklif Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

0552 824 69 40 – info@fertmuhendislik.com

Sohbete Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var ?
Merhaba size yardımcı olabilir miyiz ?