7/24 Hizmetinizdeyiz

Bağcılar/İstanbul

Güneşli Balance, Mahmutbey, Taşocağı Yolu 21/3, 34218

Mail

info@fertmuhendislik.com

villa-isitma-sistemi-1

VİLLA ISITMA SİSTEMLERİ

Villa ısıtma sistemleri tasarruf ilkesinin benimsenmesi ve teknolojinin gelişmesi sebebiyle geçmişten günümüzde değişkenlik göstermiştir. Günümüzde ise verimli ve uygun olma özelliğini taşıyan müstakil ev ısıtma yöntemleri en çok tercih edilen olmuştur. Günümüzde birçok villanın iç mekânın ideal sıcaklığa ulaşamamasından dolayı ısınma problemleri yaşanmaktadır. Bu yüzden projelendirme aşamasında villanın ısınma gereksinimini karşılayabilecek villa ısıtma sistemleri seçilmelidir.

MÜSTAKİL EV ISITMA YÖNTEMLERİ

  • Güneş Enerjisi ile Villa Isıtma
  • Villa Yerden Isıtma – Müstakil Ev Yerden Isıtma
  • Villa Radyatör Sistemi – Villa Kalorifer Sistemi
  • Villa Isı Pompası Isıtma
  • Müstakil Ev Klima Isıtma

Villa-isitma-sistemi

Güneş Enerjisi ile Villa Isıtma

Villaya yerleştirilen güneş panellerinden elde edilen ısı ve elektrik villayı hem ısıtmakta hem de elektrik kullanımı sağlamaktadır. Güneş panelleri çoğunlukla villanın çatısına konumlandırılmaktadır. Kullanılan bu paneller güneş enerjisinden soğurma yoluyla ısı elde edilir. Elde edilen bu sıcaklık suyu ısıtarak sıcak su ihtiyacını karşılar ve radyatöre sıcak su sağlanarak villa ısıtma sağlanmış olur. Ülkemizde Ege ve Akdeniz bölgesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Villa Yerden Isıtma – Müstakil Ev Yerden Isıtma

Villa Yerden ısıtma sistemleri kurulum kolaylığı ve konfor açısından günümüzde önemli bir değer taşıyor. Dünyada ve ülkemizde uzun sürelerdir yerden ısıtma sistemi kullanılıyor. Yerden ısıtma sisteminin ilk kurulum maliyetinin düşük olması, her mekâna uygulanabilir olması ve hassas kontrol sağlaması kullanıcılar tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Günümüzde teknolojinin de gelişimiyle birlikte elektrikli, karbon filmi yerden ısıtma sistemi de villalarda tercih edilmektedir.

Villa Radyatör Sistemi – Villa Kalorifer Sistemi

Villalarda kullanılan doğalgaz yakıtlı kombi veya kazanlar sayesinde sıcak su elde edilir. Elde edilen sıcak su pompalar vasıtasıyla radyatörlere gönderilerek iç mekânın ısınması sağlanır. Günümüzde konfor ve mimarı açıdan villalarda yerden ısıtma sistemleri radyatör sistemlerine nazaran daha çok tercih edilmektedir. Müstakil ev için kalorifer sistemleri genellikle dökme ve alüminyum radyatörler tercih edilir. Kolektör sistemi kullanılarak termostat ile kontrol yapılmaktadır.

Villa Isı Pompası Isıtma

Isı pompaları yüksek verimliliği sayesinde son yıllarda sıkça tercih edilen bir ısıtma yöntemi olmaktadır. Isı pompası ile elde edilen sıcak su villa ısıtma sisteminde kullanılmaktadır. Yerden ısıtma düşük sıcaklıkta çalıştığından ısı pompası ile kullanıldığında son derece verimli bir sistem ortaya çıkmaktadır. Isı pompası ile soğutma da yapılabildiğinden villalarda tek sistemde villa ısıtma soğutma ihtiyacı karşılanmış olur.

Müstakil Ev Klima Isıtma

Müstakil ev klima sistemlerinde VRF klima sistemi ve multi split klima sistemleri kullanılır. Fakat klima sisteminin dış havaya bağlı olması ve defrost sorunu nedeniyle konfor açısından villalarda klima ile ısıtma önerilmez.

Villa Isıtma Maliyeti

Villa ısıtma maliyeti villanın büyüklüğüne ve kullanılan ısıtma yöntemlerine göre değişmektedir. Müstakil ev ısıtma yöntemleri arasında düşük sıcaklıkta çalıştığından dolayı en verimli olanı yerden ısıtma sistemi olmaktadır.

Villa Isıtma Sistemi Fiyatları

FERT Mühendislik olarak gelen keşif listesi ve bize ulaştırmış olduğunuz projeden sizlere en uygun villa ısıtma sistemi kurulumu fiyatı veriyoruz.

Anahtar teslim projelerde villa ısıtma sistemi kullanılarak sistemi sizin için en başından tasarlayarak proje, uygulama ve montaj hizmetini iş sonlanana kadar size destek oluyoruz.

Villa Isıtma Sistemi Hakkında Teklif Almak için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

0552 824 69 40 – info@fertmuhendislik.com

Sohbete Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var ?
Merhaba size yardımcı olabilir miyiz ?