7/24 Hizmetinizdeyiz

Bağcılar/İstanbul

Güneşli Balance, Mahmutbey, Taşocağı Yolu 21/3, 34218

Mail

info@fertmuhendislik.com

ofis-sogutma-sistemleri

Ofis Soğutma Sistemleri

Ofislerde çalışanların daha verimli çalışabilmesi adına ofis soğutma sistemi oldukça önemlidir. Ofiste bulunan insanların daha konforlu ve sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi adına mekânın ısıtma soğutma ve havalandırma sistemlerinin ihtiyacı karşılayabilmek için tasarlanmalıdır. İnsanların sıcaklık anlayışı birbirinden farklı olacağından bölümlerin birbirinden bağımsız bir şekilde ofis soğutma sistemi olmalıdır. Kullanıcılar arasından merak edilen bir konu da ofis soğutma sistemleri alternatifleridir.

  • VRF Ofis Soğutma Sistemi
  • Fancoil Ofis Soğutma Sistemi
  • Multi-Split Klima Ofis Soğutma Sistemi

ofis-sogutma-sistemleri


VRF Ofis Soğutma Sistemleri

VRF Klima Sistemi dış üniteden, gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edildiği bir sistemdir. Gereken miktarda soğutucu akışkanı, doğru zamanda iç üniteye ulaştırarak ısıtma soğutma işlemini gerçekleştirmiş olur. VRF Sisteminde termostat tarafından kontrol edilen sistem ısıtma soğutma modları arasında bağımsız geçiş yapılmasını sağlar. VRF klima sistemi, inverter teknoloji ve değişken debisi sayesinde enerji tasarrufu sağlar. Günümüzde çok katlı yapılarda ve villalarda VRF Sistemi tercih edilmeye başlanmıştır. Ofis mimari koşullarına göre günümüzde en çok gizli tavan tipi ve kaset tipi iç ünite ofis soğutma sisteminde tercih edilmektedir. Ofis m2 olarak büyük olan yapılarda eğer bir fancoil altyapısı yoksa genellikle VRF ofis soğutma sistemi tercih edilir. Plazalarda genel olarak dış ünite için belli bir yer ayrıldığından borulama hattı bina mimarisine göre montaj yapılır. İnverter teknolojisi dış ünitenin gerekmediğinde kapasitesini düşürmesiyle enerji tasarrufu sağlar. Fancoil sistemlerine göre kontrol sistemleri ve otomasyona uyumluluk olarak daha iyidir.

Fancoil Ofis Soğutma Sistemleri

Fancoil sistemi tümüyle su içeren basit bir sistemdir. Fancoil sistemlerinde sıcak su genellikle kazan tarafından, soğuk su chiller tarafından sağlanır. Sirkülasyon pompaları ile bu üreticilerden çıkan su kullanılan borular yardımıyla fancoillere ulaştırılır. Kullanılan termostatlar ile fancoillere komut gönderilerek fancoil sisteminin çalışmasını sağlar. Plazalarda çoğunlukla ofisin bulunduğu kata ısıtma ve soğutma hatları bırakılır. Bu branşmandan boru ile alınan su fancoil cihazına bağlanır. Genellikle hattın başına kalorimetre konularak faturalandırma yapılır. Ofislerde genellikle gizli tavan tipi fancoil ve kaset tipi fancoil kullanılır. Altyapı bulunduğu taktirde ilk kurulum maliyeti VRV Klima sistemine göre daha uygundur.

Multi – Split Klima Ofis Soğutma Sistemi

Multi klima olarak da adlandırılan Multi ofis soğutma sistemi, çoklu split anlamına gelmektedir. Split klimalarda olduğu gibi tek bir dış ünitesi bulunmaktadır. Buna karşılık birden fazla iç ünitenin tek bir dış üniteye bağlanabilme olanağı vardır. Fakat yüksek kapasite için uygun olmamasından dolayı büyük m2 ofisler için uygun bir sistem değildir. Cihazlar ayrı termostatlardan tarafından kontrol edildiğinden bağımsız bir şekilde ofis soğutma sistemi tasarlanabilir.

Ofis Soğutma Sistemi Fiyatları

FERT Mühendislik olarak gelen keşif listesi veya ulaştırmış olduğunuz projeden yola çıkarak sizlere ofis soğutma sistemleri fiyatı veriyoruz.

Anahtar teslim projelerde ofis soğutma sistemi kullanılarak sistemi sizin için en başından tasarlayarak proje, uygulama ve montaj hizmetini iş sonlanana kadar size destek oluyoruz.

Ofis Soğutma Sistemleri Hakkında Teklif Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

0552 824 69 40 – info@fertmuhendislik.com

Sohbete Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var ?
Merhaba size yardımcı olabilir miyiz ?